Някои важни аспекти на предварителния договор в една сделка с недвижим имот
Колко важен етап е предварителния договор? Необходимо ли е да е изготвен от адвокат, или може да си послужим с бланка от интернет? Трябва ли задължително да имаме и двата договора - предварителен и окончателен, или може направо да сключим окончателен? По-скъпо ли струва от нотариалния акт?
Защо ви е нужен адвокатът при сделки с недвижим имот?
Когато наемате адвокат „да хвърли едно око“ на договор, всъщност не правите нищо. Първо, защото адвокатът не може да погледне нещо „отгоре-отгоре“, той или чете, или не. Не може да прочете първа страница, без да прочете втора, или обратното.
Още по въпроса за несеквестируемостта
Когато притежавате само един имот, същият е несеквестируем. Ако ЧСИ предпиеме действия по публична продан на този имот, имате право да обжалвате действията му. Вписването на възбрана не означава, че ЧСИ пристъпва към принудителна продан.
Договорът за наем – спокойното ползване на имота
Незаконосъобразно е действието на наемодател, който наказва наемателя си, като сменя бравата. Незаконосъобразно е при сключен договор за наем хазяинът да влиза в жилището под какъвто и да е предлог. Хазяинът е крадец, ако прави това. Можете да се обърнете за съдействие от полицията.
Данъци при продажба на имот
Не е облагаем доходът от продажба на ЖИЛИЩЕН недвижим имот, ако между датата на покупката и датата на продажбата са минали повече от 3 години.
ПОКУПКА НА ИМОТ „НА ЗЕЛЕНО“
Виждате един прекрасен архитектурен проект, виждате едни чудесни 3Д снимки, на които вашият имот оживява и грее в зеленина и решавате, че ще купите. Цената е твърде изгодна, не бързате с нанасянето. По-скоро търсите имотът за инвестиция.
Предаване на владението на имота
Защо в нотариалния акт задължително се вписва кога ще се предаде владението на имота? Какво точно представлява това владение? Кой го предава? Какво е значението на този факт?
Кое определя тежестта на една сделка с недвижими имоти?
Съществуват доста проблеми при осъществяването на една сделка с недвижими имоти, които могат да се разделят в две големи групи - личният елемент (кой е човекът, който ви продава, кой е вашият купувач), документалният (имате имот от дълги години, но липсват документи, или имате документи, но цифрите по тях не съвпадат едни с други).
Няколко юридически въпроса относно фактическата раздяла между съпрузи
Дългата фактическа раздяла не може да се приравни на край на брака ви, т.е. с изтичането на един срок същият да се счита прекратен. Край може да бъде поставен единствено със съдебно решение.
Публикувано в: Въпроси и отговори
0 182